Kamenná vila dum66.jpg (59086 bytes)

Kamenná vila jako celek je jednou z nejvýznamějších novorenesančních staveb města Pardubice a na její podobě se podíleli dřívější významní architekti a umělci. Vila sama je zapsána na Ústředním seznamu kulturních památek. Jde o budovu v novorenesančním slohu, o třech nadzemních podlaží, střecha odstupňovaná valbová, fasáda je z neomítaného spárovaného lomového kamene, doplněna reliéfy. Jsou zde venkovní i vnitřní umělecká díla a řemeslné práce.

Nemovitost se nalézá v Pardubicích cca 500 metrů od obchodního centra města, které je obchodním, průmyslovým, kulturním a podnikatelským centrem východních Čech.

Byla postavena v letech 1913-1921 a v roce 1997 došlo k rozsáhlým úpravám a opravám budovy tak, aby se stala reprezentativním sídlem firmy současného majitele. Úpravy se dotkly všech vnitřních prostor. Kromě dispozičních změn, kterými byla obnovena původní funkce objektu, byla provedena částečná výměna atypických oken a opravy stávajících, opravy a restaurace dveří s intarsiemi, jakožto i opravy podlah, vnitřních omítek a stropů. Byly zřízeny nové rozvody plynové, se třemi kotli s automatickou regulací, elektrické a vodovodní. Bylo vybudováno nové sociální zařízení na každém podlaží. Rovněž zde bylo zavedeno 11 telefonních linek a kvalitní zabezpečovací zařízení s mřížemi v celém přízemí i suterénu, jakožto i nové měděné výrobky klempířské.

Objekt se nachází v klidové zóně na ploše 1070 m2 a okolí objektu je udržováno zahradníkem. Parkoviště na pozemku pojme až 12 vozů.

Tato zajímavá a krásná budova je vhodná k reprezentaci domácí nebo zahraniční firmy či k velmi neobyčejnému bydlení.

HOME   FOTOGRAFIE    INTERIÉR    PLÁNY     CENA A KONTAKTY


bannerpohledavky.gif (9357 bytes)